Új kutatási irányok az EK-n
Új munkacsoportok, kutatóműhelyek létrejöttéről, a Debreceni Egyetem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye szempontjából meghatározó új kutatási irányokról tartott online nemzetközi konferenciát a DE Egészségügyi Kara.
Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
Lila fények a koraszülöttekért
A Debreceni Egyetem is csatlakozott a koraszülöttek világnapjához kapcsolódó nemzetközi kezdeményezéshez. A koraszülöttek és családjaik helyzetére, segítésük fontosságára hívták fel a figyelmet az egyetem és a Klinikai Központ főépületének lila színű díszkivilágításával.
Továbbtanulóknak: online lesz az idei DExpo
Idén rendhagyó módon, a virtuális térben rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét, a DExpót a Debreceni Egyetem. Tavaly több mint hatezren vettek részt az egyetem egységei által szervezett, a pályaválasztást segítő programon, melyet ezúttal online formában tartanak meg.
Tisztelet a holtaknak
A testüket oktatási célra felajánlókról emlékeztek meg a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet munkatársai és a hallgatók képviselői pénteken. A járvány miatt idén szűk körben, az egészségügyi előírások betartásával tisztelegtek a holtak előtt.
Legendás testnevelőkre emlékeztek
A Debreceni Egyetem egykori testnevelőinek emlékére tartott koszorúzást az intézmény Sporttudományi Koordinációs Intézete a sportcampuson elültetett emlékfánál. A DESKI igazgatója szerint a mindenkori testnevelők munkáját alapozták meg a néhai pedagógusok.
Újabb lehetőség a kutatóknak
Többek között egészségszociológiával, pedagógiával foglalkozó periodikát adott ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A sokféle tématerületen végzett kutatásokat összegző tanulmánykötetet pénteken online rendezvényen mutatták be.
TOP500-ban a DE orvosképzése
Száz helyet javított tavalyi eredményén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education orvos- és egészségtudományi tematikus rangsorában. A társadalomtudományok területén ugyancsak az 500 legjobb között van az intézmény, míg az élettudományok területén az 501-600-as kategóriában.
Szobor a neves orvosprofesszornak
Szabó Gábor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának iskolateremtő egyetemi tanára, a jogelőd Debreceni Orvostudományi Egyetem egykori rektora emlékére állítottak szobrot. Juha Richárd Munkácsy-díjas szobrászművész alkotását a Belgyógyászati Intézet parkjában leplezték le kedden.
Városi elismerések: az egyetem büszkeségei
A tudomány, a művészet, az egészségügy, a sport területén maradandót alkotó polgárait köszöntötte október 23. alkalmából a városi önkormányzat. Az ünnepi eseményen a Debreceni Egyetem több szakembere is elismerést vehetett át.